مشاوره خرید خودرو
شما اینجا هستید
» » کلاهبرداری عجیب در هنگام فروش خودروهای دست دوم

یکی از شهروندان درباره این ترفند که خود در دام سودجویان گرفتار شده است می گوید؛ وقتی شما خودرو خود را برای فروش در نیازمندی ها یا سایت های دیوار،شیپور، باما و از این قبیل آگهی می کنید شخصی با شما تماس می گیرد و اعلام می کند که من خودرو شما را با همین قیمت که درج کرده اید خریدارم و خواهش می کنم آن را به شخص دیگری نفروشید. جالب است، این شخص بدون اینکه خودرو را دیده باشد چنین پیشنهادی می دهد و با توجه به اینکه معمولا بسیاری از خریداران درخواست تخفیف می کنند شما اینجا وسوسه می شوید که به این فرد خودرو را بفروشیی. چون اهل چانه زدن نیست و دقیقا همین جاست که شما در دام این افراد سودجو گرفتار می شوید. ضمن اینکه متقاضی ادعا می کند از شهرستان آمده و می خواهد خودرو خریداری کند و برگردد.
در ادامه با ترفند دیگری شما را نزد یک نمایشگاه برده و به این بهانه که من پول کافی همراه ندارم و می خواهم مقداری از مبلغ خودرو را نزد نمایشگاه دار به صورت اقساطی شرایط کنم، یا اینکه برویم نمایشگاهی که با من آشناست خودرو را قولنامه کنیم. غافل از اینکه هر دو با هم همدست هستند و قرار است مورد سوء استفاده قرار گیرید.
بعد از حضور در محل مورد نظر خریدار، نمایشگاه دار به این بهانه که دو طرف به توافق رسیده اید، خودرو را بازدید نمی کند و اقدام به تنظیم قولنامه می کند و در هنگام تنظیم قولنامه از نوشتن کامل ایرادهای خودرو پرهیز و به صورت جزئی برخی از آنها را درج می کند. به عنوان مثال اگر خودرو چند مورد رنگ شدگی داشته باشد تنها یک لکه رنگ را قید می کند و شما نیز احساس می کنید که این موضوع اهمیتی ندارد. از طرفی خریدار ادعا می کند پولش نقد نیست و به عنوان مثال یک فقره چک در اختیار دارد که فردا نقد می شود و یا مقادیری طلا است که باید تا فردا به فروش برساند و مبلغ معامله را پرداخت کند. بنابراین مبلغ اندکی به عنوان بیعانه به شما پرداخت می کند تا خودرو به پارکینگ منتقل شده و فردا تمام پول رو هنگام سند زدن بپردازند .
وقتی روز بعد برای دریافت مابقی مبلغ و سند زدن به نام خریدار در محضر مراجعه می کنید، برگه ای را که خودشان طراحی کرده اند در مقابل شما قرار می دهند و عنوان می کنند این برگه کارشناسی خودرو است و به جز دو سه ایراد جزئی روز قبل چندین ایراد دیگر اضافه می کنند، و مدعی می شوند که شما کلاهبردار هستید و چرا این ایرادها را روز گذشته اعلام نکرده اید.
در چنین شرایطی شما به عنوان فروشنده هر چقدر هم دلیل بیاورید که چرا خودرو را بررسی نکرده اید و در قولنامه ننوشته اید هیچ فایده ای ندارد چون خودرو شما به پارکینگ منتقل شده و قبض پارکینگ هم دو قبضه است. بنابراین هیچ کاری از دست شما ساخته نیست و چنانچه به او بگویید اگر خودرو ایراد دارد نخرید، مدعی خسارت و ضرر و زیان می شوند.
اگر هم بخواهید شکایت کنید این روند چند ماه طول به طول می انجامد و از طرفی همه چیز به نفع آنها خواهد بود و شما مقصر شناخته می شوید. بنابراین ناچار می شوید خودرو را چند میلیون زیر قیمت به خریدار واگذار کنید و یا به همان میزان خسارت بپردازید. این افراد سودجو با همین ترفند به راحتی از شما سوء استفاده می کنند.

جهت اطلاع از شرایط فروش اقساطی خودرو در تلگرام اینجا کلیک نمایید


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
 

اخبار خودرو | درباره ما | آخرین نظرات | تبلیغات | تماس با ما